Dobra agencja PR – czyli jaka?

dobra agencja pr

Jeśli prowadzisz firmę, sprzedajesz produkty lub świadczysz usługi, bez wątpienia zależy Ci na tym, by Twoją markę znało, lubiło i wybierało (to najważniejsze) jak najwięcej osób. Chcesz umacniać jej wizerunek i szukasz wsparcia sprzedaży. Do dyspozycji masz cały wachlarz narzędzi marketingowych, a jednym z nich jest Public Relations. Jak wybrać najlepszą agencję? W tym artykule przeczytasz, co właściwie znaczy „dobra agencja PR”?

Dobra agencja PR – czyli jaka?

Przede wszystkim, nastawiona na Twoje potrzeby. Marka, którą tworzysz jest nie tylko spełnieniem Twojej wizji, ale także źródłem utrzymania Twoim i osób zatrudnionych w firmie. A zatem, nie ma miejsca na eksperymenty. Potrzebujesz najlepszej agencji PR…. Czyli jakiej?

Po pierwsze, dobra agencja PR to taka, która będzie chciała dokładnie poznać Twoją markę, cele i założenia, a dopiero na ich podstawie przygotuje dla Ciebie strategię komunikacji. Jeśli w odpowiedzi na zapytanie ofertowe, wybrana przez Ciebie agencja od razu „zabiera się” za pisanie postów na Instagram i Facebooka, zdecydowanie powinieneś szukać dalej. Systematyczne, dobrze zaplanowane działanie, to „must have” dobrej agencji PR.

W mediach siła

Po drugie, dobra agencja PR (i tylko takiej szukaj) to taka, która ma najlepsze, partnerskie kontakty w mediach – przede wszystkim w takich, które są adekwatne do „Twojej” branży. Jeśli produkujesz ubrania, dobrą agencją PR będzie dla Ciebie ta, która „zjadła zęby” na mediach modowych. Jeśli reprezentujesz branżę kosmetyczną – będzie to agencja zakorzeniona w mediach lifestyle. W mediach siła i niewątpliwie to w kontaktach z dziennikarzami tkwi sekret skuteczności Twoich przyszłych PR-owców.

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ będzie zdecydowanie przekładało się na rozpoznawalność Twojej firmy i produktów wśród potencjalnych klientów. Zainteresowanie mediów zagadnieniem, produktem lub pomysłem to główne zadanie dobrej agencji PR, a rezultatem jej działań – jest obecność Twojej marki w publikacjach on-line, konkursach, plebiscytach i w prasie drukowanej. A publikacje z kolei, docierają do Twoich klientów. Podsumowując, praca dobrej agencji PR (i tylko takiej) przełoży się na Twój zysk.

Dobra agencja PR to agencja wszechstronna…

A zatem taka, która po opracowaniu strategii komunikacji marki, będzie w stanie tę koncepcję skutecznie wprowadzić w życie. Organizacja śniadań prasowych, materiały dla mediów, wysyłki kreatywne, social media, współpraca z infuencerami i zakup reklam. Dobra agencja PR to taka, w której rękach możesz zostawić realizację kompleksowej strategii działania – bez względu na to, czy planujesz działania w social mediach, czy road tour w nadmorskich miejscowościach. Wszechstronne agencje działają szeroko, dzięki czemu Ty możesz czerpać z wielu narzędzi, którymi dotrzesz do mediów, a w konsekwencji – do potencjalnych Klientów.

Partner, a nie wykonawca

Po trzecie – bardzo ważne – szukaj agencji, która będzie pracowała nie dla Ciebie, ale z Tobą. Takiej, która będzie skoncentrowana na Twoich potrzebach i której zespół potrafi słuchać. Sowo-klucz to partnerstwo. Dlaczego to istotne? Ponieważ to właśnie Ty wiesz, jaki efekt chcesz osiągnąć i jak postrzegasz swoje produkty. Dobra agencja PR natomiast – ma wiedzę i narzędzia konieczne do realizacji Twoich założeń. Konkludując – potrzebujesz agencji, by efektywnie wspierać sprzedaż i umacniać wizerunek marki, a agencja potrzebuje Ciebie, by komunikować dokładnie tak, jak tego oczekujesz. A zatem, w tandemie siła.

Podsumowując, wybór dobrej agencji PR jest kluczowy dla efektywności działań promocyjnych i nie jest zadaniem łatwym… ale, zdecydowanie wykonalnym! Pamiętaj o kilku kluczowych wyznacznikach. Najlepsza agencja PR to taka, która działa strategicznie, posługuje się zróżnicowanymi narzędziami komunikacji, zna media i ma z nimi ukształtowane, partnerskie relacje. A przede wszystkim, to agencja, która potrafi słuchać!

Udostępnij artykuł:
Jaki jest koszt działań PR?

Jeśli prowadzisz firmę – tworzysz produkty lub jesteś usługodawcą, z pewnością zauważasz potrzebę promocji swojej marki. Jednym ze sposobów na zbudowanie pozytywnego wizerunku produktu lub usługi, wyróżnienie spośród konkurencji i wsparcie

PR kosmetyków – jak zrobić to dobrze?

Działania Public Relations to dziś must-have. W przypadku branży kosmetycznej współpraca z mediami i influencerami jest kluczową składową budowania wizerunku i wsparcia sprzedaży. Na czym polega PR kosmetyków? Jak zrobić

Jak promować produkty w mediach?

Bez względu na to, na czym polega nasza działalność – czy np. produkujemy kosmetyki, samochody, buty, czy świadczymy usługi, zawsze gwarantem sukcesu jest dotarcie do potencjalnego odbiorcy, kupującego. Jak to

Wystąpienia publiczne. 7 zasad dobrego mówcy

Po co występujemy publicznie? Powodów jest wiele – prezentacja wyników pracy, sprzedaż produktu, toast lub szkolenie. Bez względu na cel i formę, wystąpienie publiczne bezsprzecznie generuje duży stres. Obawiamy się,

Zapisz się na newsletter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *